Anasayfa / Sektörel / Duyurular / / Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Hami Okul Projesi

Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Hami Okul Projesi

Sayı: 2020/xxx
Tarih: 10.03.2020
Sayın Üyemiz,

Derneğimiz ile T.C. İstanbul Valiliği İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 17 Temmuz 2019 tarihinde "Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli Protokolü” imzalanmıştır.

İmzalanan protokol ile İstanbul ilinde mesleki ve teknik eğitim okullarının eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi, sektörlerde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün “Okul-Sanayi İş Birliği İstanbul Modeli” ile en üst düzeyde sağlanması amaçlanmıştır.

İstanbul'da Ulaştırma Hizmetleri Alanı'nda eğitim veren meslek okullarının sektör ile entegre olması, öğrencilerin iş yapış süreçlerini yerinde deneyimlemesi ve mesleki gelişimlerini sektörle birlikte gerçekleştirmesi adına atılan bu önemli adımda öğrencilere staj, istihdam ve bu kapsamda okulların ihtiyaçlarına yönelik olan eğitim gereksinimlerinin sağlanması adına “Okul-İşletme” eşleşmesi yapılarak mesleki ve teknik liseler ile işletmeler arasında bir destek mekanizması oluşturulacaktır.

Listede yer alan mesleki ve teknik liselerin Ulaştırma Hizmetleri Alanı'nda eğitim gören öğrencilerine staj, istihdam ve diğer eğitim gereksinimleri konularında destek olmak isteyen üyelerimizin 20 Mart 2020 tarihine kadar uzman@utikad.org.tr adresine bilgi vermelerini rica eder, işlerinizde başarılar dileriz. 
UTİKAD
ULUSLARARASI TAŞIMACILIK VE
LOJİSTİK HİZMET ÜRETENLERİ DERNEĞİAlperen GÜLER
Genel Müdür
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr