Covid-19

KANADADünya genelinde Koronavirüs/COVID-19 salgınından etkilenen tüm ülkelerde yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Kanada için sınır geçişlerini ve lojistik rotaları etkileyecek en güncel bilgilere aşağıda yer verilmiştir. Koronavirüs/COVID-19 salgının ilk gününden itibaren ülkeler tarafından alınan önlemler aşağıda tarih sırasıyla yer almaktadır. Kırmızı ile belirtilen güncelleme ülke bazında yapılan en yeni güncellemedir.

Güncelleme Tarihi: 23.04.2020

Kanada ve ABD'nin iki ülke arasındaki sınır geçişleriyle ilgili kısıtlamaları 30 gün daha uzatma konusunda anlaşmaya varmalarını takiben, Air Canada havayolu şirketinin ABD'ye yönelik uçuşlarını geçici olarak askıya aldığı, Kanada ve ABD arasındaki son ticari uçuşun 26 Nisan'da gerçekleşeceği ve sınır geçişiyle ilgili kısıtlamalar tekrar uzatılmadığı takdirde, 22 Mayıs'ta uçuşların tekrar başlamasının planlandığı ifade edilmektedir. Sınır ötesi ve uluslararası uçuşlarını, 22 Mart tarihinden itibaren, 30 gün süreyle durdurduğunu açıklayan WestJest hava yolu şirketi, uçuşlarını 4 Haziran'a kadar, Air Transat 31 Mayıs'a kadar, Porter da 1 Haziran'a kadar durdurduğunu açıklarken, tüm ticari uçuşlarını askıya alan Sunwing, tekrar ne zaman uçuşa başlayacağı konusunda bir açıklamada bulunmamıştır.

Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı


Güncelleme Tarihi: 17.04.2020

Kanada Kamu Sağlığı Ajansı (PHAC) Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı'nı (CBSA) sınır geçişi yapan tüm zaruri sektör çalışanlarının tıbbi olmayan maske veya yüz koruyucu kullanmaları ve eğer maskeleri yoksa sürücülere maske sağlanması uygulamasının yürürlüğe alınması konusunda bilgilendirmiştir.
Bu uygulama sebebiyle hiçbir sürücü sınırdan geri çevrilmeyecek olup CBSA maskesi olmayan sürücülere maske sağlayacaktır.

Kaynak: Canadian Trucking Alliance (IRU)

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72