Covid-19

HIRVATİSTANDünya genelinde Koronavirüs/COVID-19 salgınından etkilenen tüm ülkelerde yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Hırvatistan için sınır geçişlerini ve lojistik rotaları etkileyecek en güncel bilgilere aşağıda yer verilmiştir. Koronavirüs/COVID-19 salgının ilk gününden itibaren ülkeler tarafından alınan önlemler aşağıda tarih sırasıyla yer almaktadır. Kırmızı ile belirtilen güncelleme ülke bazında yapılan en yeni güncellemedir.

Güncelleme Tarihi: 20.04.2020


18 Nisan'da Hırvatistan Hükümeti konvoy uygulamasını Hırvatistan'dan transit taşımacılık için sona erdirmiştir.

Kaynak: Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı (IRU)

Güncelleme Tarihi: 18.04.2020

Hırvatistan konvoy uygulamasını terk etmiş olup transit koridorlar oluşturulmuştur. Daha fazla bilgi ve dinlenme amacıyla kullanılabilecek yakıt istasyonlarını gösteren harita için tıklayınız.

Kaynak: Transport Community

Güncelleme Tarihi: 14.03.2020

Hırvatistan koronavirüs salgınını önlemek amacıyla 13 Mart 2020 tarihinde yeni önlemler almıştır. Riskli olarak tanımlanan ülkelerden Hırvatistan'a gelen yabancı uyruklu kişiler 14 günlük zorunlu karantinaya alınacak.

Taşımacılık faaliyetlerine yönelik özel kısıtlamalar uygulanmaktadır. İtalya, Çin, Güney Kore, Hong Kong, Japonya, Singapur, Malezya, Bahreyn, İran, Almanya, Fransa, İsviçre, İspanya, Avusturya, İngiltere, Hollanda, İsveç ve Bela Krajina'dan (Slovenya) gelen yabancı şoförler (transit hariç) Hırvatistan'da 14 günlük zorunlu karantinaya alınacak. Yabancı şoförler sınır kapılarında geri dönerek karantinaya girmemeleri için uyarılmaktadır. Sınırlarda uzun bekleme süreleri mevcuttur. Sırbistan ve Hırvatistan sınırında kısmi yol kapamaları söz konusudur.

Kaynak: Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı, Hırvat Karayolu Taşıyıcıları Derneği (IRU)

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72