Üye Şirketlerden

GEFCO, 2018 YILI İLK YARI FİNANSAL PERFORMANSINI AÇIKLADIGEFCO, 2018 YILI İLK YARI FİNANSAL PERFORMANSINI AÇIKLADIEntegre lojistik çözümlerindeki güçlü satışlarla %6.2'lik gelir artışı sağlandı. Tedarik zinciri çözümlerinde küresel bir oyuncu ve otomotiv lojistiğinde Avrupa lideri olan GEFCO, 2018 yılının ilk yarısı finansal sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre, entegre lojistik çözümlerinin güçlü satışı sayesinde, Grup gelirleri yüzde 6,2'lik bir artışla, 2,4 milyon Euro'ya yükseldi.

Konuyla ilgili, GEFCO Yönetim Kurulu Başkanı Luc Nadal, şunları vurguladı: “Elde edilen bu pozitif sonuçlar, GEFCO'nun otomotiv sektöründe PSA gibi uzun süreli müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verme gücünü ve diğer sektörler için de değer yaratarak büyümeye devam edişini öne çıkartıyor. Bizim asset-light iş modelimiz ve sağlam finansal konumumuz, dinamik ve çeşitli büyüme stratejilerinin peşinden gitmek için büyük fırsatlar sunmaya devam ediyor.'

Entegre lojistik alanındaki uzmanlıklarının, müşterilerin artan lojistik gereksinimlerine uygun çözümler geliştirmelerini sağladığını belirten GEFCO Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Emmanuel Arnaud, “2018'in ilk yarısında, müşteri portföyümüzü ve kapsama alanlarımızı genişletmeye devam ettik. Orta Avrupa ve Orta Doğu'daki satışlarda önemli bir artış sağladık. GEFCO olarak olumlu bir seyir izliyoruz ve yıl sonu itibarıyla Kuzey Afrika'daki portföyümüzü genişletmeyi hedefliyoruz.” dedi.

2018 yılının ilk yarısında, GEFCO 2017 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 6,2 artışla 2,402 milyon Euro ciro elde etti. Bu artış, otomotiv, tüketim ürünleri, sağlık ve enerji sektörlerini de kapsayan GEFCO Key Accounts'ta (uluslararası entegre lojistik müşteri portföyü) yüzde 11,6'lık bir artışla sonuçlandı.

2018 yılının ilk altı ayında FAVÖK, 2016 Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS)'na göre 165,4 milyon Euro seviyesinde gerçekleşti. UFRS 2016 etkisi hariç tutulduğunda, FAVÖK, 2017 yılının aynı dönemine göre% 11,6 artışla 121,9 milyon € seviyesinde gerçekleşti.

GEFCO Finans ve Strateji Yönetici Başkan Yardımcısı Pavel Ilichev, konuyla ilgili şunları söyledi: “2018'in ilk yarısında güçlü bir finansal performans sergilemekten memnunuz. Karlılıkta devam eden iyileşmemiz, grubun mükemmelliğe olan bağlılığını ve organizasyon verimliliğimizin artışını yansıtıyor.”

STRATEJİK ORTAKLIKLAR VE GEFCO INOVASYON FABRİKASIYLA BÜYÜMEYE ODAKLI ÇALIŞMA

2018 Ocak ayında, “GEFCO Partners, unlimited”mottosu ile yenilenen firma, başarılı bir marka imzasının başlangıcını yaptı. Bu başlangıçla birlikte grubun tedarik zinciri uzmanlığını ve ortaklığa olan bağlılığını vurgulamak için küresel bir reklam, baskı ve dijital kampanya oluşturuldu.

GEFCO ayrıca, yenilikçiliği daha da artırmak için çalışanların yaratıcı yeni fikirlerini destekleyerek ve stratejik dış ortaklıklar kurarak, gelecekteki büyümenin önünü açıyor. Grup, girişimciliği teşvik etmek için GEFCO İnovasyon Fabrikası'nı kurdu ve iş dünyasının büyümesine yardımcı olacak yenilikçi konseptler ile işbirliği yapmak için dünya lideri bir hızlandırıcı olan Techstars ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

GEFCO, pazar büyümesini desteklemek için ortaklığa yatırım stratejisini devam ettiriyor. Grup, 3 Temmuz'da, İspanyol otomobil ithalatçısı Bergé ile her iki firmanın İspanya'daki bitmiş araç organizasyonlarını tek bir isim altında İspanya'da yeni pazar lideri haline getirecek, bir birleşme anlaşması imzaladı. Luc Nadal, “GEFCO'nun kanıtlanmış bir finansal ve dış büyüme geçmişi var ve seçilmiş büyüme fırsatlarından yararlanmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bergé ile olan stratejik ortaklığımız, müşterilerimiz ve tüm paydaşlarımız için işbirliği yoluyla nasıl değer yaratabileceğimizin harika bir örneğidir.” dedi.

    GEFCO'nun dünya genelinde ön plana çıkan çalışmaları:

    -Grubun otomotiv sektöründeki 69 yıllık uzmanlığı, çeşitli sektörlerdeki birinci sınıf müşterilerine karmaşık entegre lojistik hizmetleri sunarak güçlü satış rakamlarına ulaşmasını sağladı. Örneğin; GEFCO, Rusya'da Renault-Nissan (Şu an Mitsubishi Motors ile anlaşmalı) için araç taşımaya başladı. Grup, İngiltere Halewood'daki OEM'ler ve birinci sınıf otomotiv tedarikçileri için depolama ve sıralama operasyonlarını güçlendirdi. GEFCO ayrıca, araç ekipmanları şirketi Lear Corporation'a hizmet vermek için Slovakya Nitra'da ikinci tesisini açtı.

    -GEFCO, dizayn, uçak ve otomotiv sektörleri için mühendislik, imalat ve hassas malzemelerin montajında Dünya lideri olan Mecachrome için, Fransa ve Avrupa'da çözümler üretti. Ayrıca, firmanın Fransa dağıtım ve Fransa, Portekiz ve Fas arasındaki ulaşım akışları için lider lojistik sağlayıcısı (LLP) seçildi.

    -Brezilya'da John Deere tarafından tarım makinelerinin Brezilya içinde ve komşu ülkelere (Arjantin, Bolivya, Şili, Paraguay, Peru ve Uruguay) taşınması için seçildi.

    -GEFCO, birçok Avrupa ülkesinde, inbound toplamaları gerçekleştirerek ve İngiltere'deki GEFCO Dartford'da dahil olmak üzere cross-dock operasyonlarını yürüterek Amazon'a destek olmaya devam etti.

    -Alman perakende firması TEDI için Avrupa tedarik zinciri ağı oluşturdu.

    -GEFCO ayrıca, acil ihtiyaçlara yönelik müşteriye özel hizmetler sunan Time Critical Services ile de büyümeyi yakaladı. Rusya'daki 2018 FIFA Dünya Kupası boyunca Fransız televizyon istasyonları için yayın ekipmanlarının nakliyelerini, gümrük ve diğer formaliteleri organize etti. GEFCO, Avustralya'da, büyük uçak motorlarını yolcu uçaklarına taşımak için yeni bir çözüm tasarladı, test etti ve uyguladı. 2018'in başından bu yana, otomotiv ve diğer sektörler için 40.000'den fazla Time Critical çözümü gerçekleştirildi.

Kaynak: lojiyol.com

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72