Anasayfa / Sektörel / Sektör Haberleri / Üye Şirketlerden / DP WORLD YARIMCA’DAN GÜMRÜKÇÜLERE GÜVENLİK EĞİTİMİ

DP WORLD YARIMCA’DAN GÜMRÜKÇÜLERE GÜVENLİK EĞİTİMİ

DP WORLD YARIMCA’DAN GÜMRÜKÇÜLERE GÜVENLİK EĞİTİMİ05.02.2018DP World Yarımca Konteyner Terminali iş sağlığı, güvenliği ve çevre uzmanları, Kocaeli Gümrükçüler Birliği üyelerine limanda iş güvenliğine dair eğitim vererek, eğitim sonrası sertifikalarını aldılar.

Sürdürülebilirlik stratejilerini operasyonunun her alanında uygulayan DP World Yarımca, terminal kullanıcılarını ve personelini önemli güvenlik konularında eğitmek için “İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre” kampanyası başlattı. “İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre kampanyası” çerçevesinde ilk aşamada Kocaeli Gümrükçüler Birliği üyelerine yönelik bir eğitim çalışması düzenledi. DP World limanlarının temel değerleri doğrultusunda terminalde iş takibi yapan gümrükçülere verilen eğitimde konteyner terminallerinde risk teşkil eden durumlar , dikkat edilmesi gereken, hayat kurtaran kuralların anlatıldığı bir sunum ve bilgilendirme çalışması yapıldı. DP World Yarımca İş Sağlığı, Güvenlik ve Çevre Müdürü İsmail Karaçam tarafından verilen ve yaklaşık bir saat süren "Ölümcül Risk Standartları" başlıklı eğitim çalışmasında tüm dünyadaki konteyner terminallerindeki risk teşkil eden durumlar, dikkat edilmesi gereken hayat kurtaran kurallar, 6331 sayılı kanun ve ilgili yönetmelikler de hatırlatıldı. Karaçam, eğitim çalımasında "sahamızda çalışacak, sahamızı ziyaret edecek tüm bireylerin farkındalığını artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Eğitim çalışmasından sonra Kocaeli Gümrükçüler Birliği Bölge Müdürü Refik Bora  DP World Yarımca İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü İsmail Karaçam'a plaketini verirken “Bölgemizde yeni hizmete başlamasına rağmen kurumsal yapısını ve hizmet kalitesine verdiği önemi her fırsatta gösteren DP World Yarımca limanının, Gümrük Müşavirliği firmalarının çalışanlarını hedefleyen ISG eğitimine ev sahipliği yapması bizlere duyduğu saygının göstergesi olarak yorumluyoruz. Bu sebeple mesleğin bir paydasi olarak buna imkan sağlayan yöneticilere bir kez daha buradan teşekkür etmek isterim” dedi. Tören bitiminde katılımcılar sertifikalarını aldılar.

Kaynak: lojiport.com
 
Gayrettepe Mahallesi, Barbaros Bulvarı Dr. Orhan Birman İş Merkezi No:149/6 Beşiktaş 34349 İstanbul
+90 212 663 08 85 | +90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72
utikad@utikad.org.tr