Covid-19

 ULUSLARARASI YÜK TAŞIMACILIĞI IRAK VE İRAN’A AÇILAN SINIR KAPILARINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME ULUSLARARASI YÜK TAŞIMACILIĞI IRAK VE İRAN’A AÇILAN SINIR KAPILARINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME04.06.2020 12:49
T.C. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından "Uluslararası Yük Taşımacılığı Irak ve İran'a Açılan Sınır Kapıları" konulu bir genelge yayınlanmıştır.

Yayınlanan genelge ile dünyada bulaşın yayılım hızının düşmesi, Irak ve İran'da salgının etkilerinin azalmış olması sebebiyle daha önce bu ülkelere yönelik uygulanan istisnanın kaldırılacağı bildirilmiştir.

Uluslararası yük taşımacılığı kapsamında diğer ülkelere açılan sınır kapılarımızda uygulanan genelge hükümlerinin İran ve Irak'a açılan sınır kapılarında da uygulanmaya geçileceği belirtilmiştir.

Bu doğrultuda uluslararası ticaret amacıyla ülkemizden transit geçecek araç ve şoförler ile ülkemize giriş/çıkış yapacak araç ve şoförlerin genelgede belirtilen şartları sağlaması halinde İran ve Irak'a açılan sınır kapılarından geçiş izninin verileceği bildirilmiştir.

Söz konusu genelgeyi ekte bilgilerinize sunar, işlerinizde başarılar dileriz.
 
Genelge için Tıklayınız
Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72