Covid-19

KARASU-KÖSTENCE RO-RO TAŞIMACILIĞI GEÇİŞ BELGESİ İŞLEMLERİKARASU-KÖSTENCE RO-RO TAŞIMACILIĞI GEÇİŞ BELGESİ İŞLEMLERİ02.04.2020 14:54
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından "Karasu-Köstence Ro-Ro Taşımacılığı Geçiş Belgesi İşlemleri" konulu bir duyuru yapılmıştır.

Yapılan duyuruda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne iletilen yazı doğrultusunda 2 Nisan 2020 tarihi itibarıyla Sakarya-Karasu Limanı ile Romanya-Köstence Limanı arasında başlatılacak olan Ro-Ro hattını kullanacak taşıtlara geçiş belgesi tahsis edilip edilmeyeceği ve belge tahsis edilmesi durumunda izlenecek güzergahlar hakkında T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın değerlendirmelerine ihtiyaç duyulduğu belirtilmiştir.

Bu doğrultuda Sakarya-Karasu Limanı'ndan Romanya varışlı Ro-Ro hattını kullanmak üzere Romanya'ya ve Romanya'dan transit geçerek taşıma yapacak taşıtlara Geçiş Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesi'nin Ek-2 dokümanının "İzlenecek Güzergahlar" bölümünde yer alan Pendik/Haydarpaşa/Ambarlı çıkışlı ve Romanya varışlı Ro-Ro güzergahları doğrultusunda geçiş belgesi tahsis edilmesinin uygun görüldüğü bildirilmiştir.

Söz konusu duyuruyu ve Geçiş Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesi'ni ekte bilgilerinize sunar, işlerinizde başarılar dileriz.
 
Duyuru için Tıklayınız

Geçiş Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesi için Tıklayınız
 
Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme, E-5 Güney Yanyol Cd.
NEF22 Ataköy, B-Blok, Kat:7, D:142
Bakırköy 34156 İstanbul
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72