Covid-19

 LİMANLARDA KORONA VİRÜS KAPSAMINDA EK TEDBİRLER LİMANLARDA KORONA VİRÜS KAPSAMINDA EK TEDBİRLER24.03.2020 19:59
İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası tarafından "Koronavirüs (Kovid-19) İlgili Ek Tedbirler" konulu bir duyuru yapılmıştır.

T.C. İstanbul Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şube Müdürlüğü'nden İMEAK Deniz Ticaret Odası'na gönderilen yazıda Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen korona virüs salgınından ülkeyi, vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla tedbirlerin alındığı bildirilmiştir. İstanbul il sınırları içerisinde bulunan Ambarlı ile Karaköy Limanı Mülki İdare Amirlikleri'ne bağlı uluslararası limanlara yanaşan ve İstanbul Boğazı demir sahasında bekleyen gemilerdeki gemiadamları/yolcular için liman şehri izin belgelerinin ikinci bir emre kadar düzenlenmesine ara verileceği, mücbir sebeplerden dolayı (sağlık vb.) liman şehri izin belgesi taleplerinin ilgili Liman Mülki İdare Amirlikleri tarafından uygun görülmesi durumunda düzenleneceği belirtilmiştir.

Söz konusu duyuruyu ekte bilgilerinize sunar, taşıma modu ve ülke bazındaki güncellemelerin UTİKAD internet sitesinde https://www.utikad.org.tr/Covid-19 adresi üzerinden takip edilebileceğini bildirir, iyi çalışmalar dileriz.
 
Duyuru için Tıklayınız


 


Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme, E-5 Güney Yanyol Cd.
NEF22 Ataköy, B-Blok, Kat:7, D:142
Bakırköy 34156 İstanbul
+90 530 960 84 24
+90 212 663 62 72