Anasayfa
21 Nisan 2018, Cumartesi
11 kategori altında, toplam 12858 haber bulunmaktadır. Bu haberler toplam 18630334 defa okunmuş ve 222 yorum yazılmıştır.

NEMPORT, 'POST-PANAMAX' GEMİLERİ İÇİN VİNÇ ALIYOR

Kategori Kategori: DENİZYOLU | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 1934 Okunma | 2.12.2009 13:02:07
NEMPORT, 'POST-PANAMAX' GEMİLERİ İÇİN VİNÇ ALIYOR

Nemport Limanı, aynı anda birden fazla gemiye doğru hizmeti vermek amacıyla post-panamax tip elektrikli 3'üncü Gottwald vincinin de siparişini verdi.

İzmir ve Ege'nin yanı sıra diğer bölgelere de hizmet veren Nemport Limanı'nın toplam 140 bin metrekarelik alan üzerinde ve aynı anda 4 geminin yanaşabileceği bir büyüklüğe sahip olduğuna dikkat çeken Nemport Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Heris, limanda, trafik ve hatlarla olan anlaşmalar doğrultusunda performans artırıcı yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyledi. Heris, Nemport Limanı'nda  2 adet vinç ile saatte 60 adetin üstünde konteyner hareketini başarıyla tamamladıklarını belirterek, "Bu performansa, post-panamax tipli 17'nci sırayı bulan gemilere de ulaşabilmek için her iki vinci de aynı anda aynı gemide çalıştırmak gerekir. Bundan dolayı aynı anda birden fazla gemiye doğru hizmeti vermek amacıyla post-panamax tip elektrikli 3'üncü Gottwald vincini de sipariş ettik" diye konuştu. Heris, yeni vincin ocak ayının ilk günlerinde limana geleceğini söyledi.

Kaynak: Perşembe Rotası

Puan ver
 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaHaberi Yazdır

Yorum Yazın

İsim:
E-Posta:
Mesaj: KalınİtalikAltçizgiliLink

Onay Kodu:

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

© 2005-2009