Anasayfa
17 Aralık 2018, Pazartesi
11 kategori altında, toplam 12858 haber bulunmaktadır. Bu haberler toplam 20024815 defa okunmuş ve 222 yorum yazılmıştır.

FRANSA İLE ÇİN YENİ YÜK TRENİ HATLARI İLE BİRBİRİNE BAĞLANIYOR

Kategori Kategori: DÜNYADAN | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 482 Okunma | 31.10.2017 14:50:32
FRANSA İLE ÇİN YENİ YÜK TRENİ HATLARI İLE BİRBİRİNE BAĞLANIYOR

 

Bir Kuşak -Bir Yol Girişimi’nin sağladığı lojistik olanaklar ile Çin ile Fransa arasında aktarmasız demiryolu taşımacılığı daha fazla güzergahta gerçekleşiyor.

Bir Kuşak -Bir Yol Girişimi’nin sağladığı lojistik olanaklar ile Çin ile Fransa arasında aktarmasız demiryolu taşımacığı daha fazla güzergahta gerçekleşiyor. Çin malları yüklü kargo trenleri, Cumartesi günü Fransa'nın Dourges kentine gitmek üzere Orta Çin'in Hubei eyaletinin başkenti Wuhan'tan ayrıldı. Bu, Çin ile Avrupa arasında 10,815 kilometreye uzunluğunda yeni bir nakliye rotasının oluştuğuna işaret ediyor.

Yeni rotada hareket eden tren Kazakistan, Rusya, Beyaz Rusya, Polonya ve Almanya'dan geçerek Fransa'ya denizyolu taşımacılığına kıyasla 20 gün daha erken ulaşırken aynı zamanda karbondioksit emisyonunu da azaltıyor. İlk trene elektrikli ürünler ve spor giyim malzemeleri taşıyan 41 konteynır yüklendi.

2012 yılından beri Wuhan ile Avrupa arasında yaklaşık 16 nakliye güzergâhı oluşturuldu. Bu nakliye hatları Wuhan'ı Avrupa, Orta Asya ve Batı Asya'daki 60'dan fazla şehre bağlıyor. 20 Ekim itibariyle toplamda 25.000 konteynır taşıyan 277 tren bu güzergahları kullanarak Çin ile Avrupa arasında kargo taşımacılığı yaptı. Bir Kuşak -Bir Yol projesi kapsamındaki demiryolu hatları Asya ve Avrupa’yı Çin ile birbirine bağlayarak ülkeler arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin gelişmesine katkı sağlıyor.

Kaynak: ulasimonline.com

Puan ver
 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaHaberi Yazdır

Yorum Yazın

İsim:
E-Posta:
Mesaj: KalınİtalikAltçizgiliLink

Onay Kodu:

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

© 2005-2009