Anasayfa
16 Ekim 2018, Sali
11 kategori altında, toplam 12858 haber bulunmaktadır. Bu haberler toplam 19620279 defa okunmuş ve 222 yorum yazılmıştır.

TARIM ÜRÜNLERİ İÇİN YENİ GÜMRÜKLER EKLENDİ

Kategori Kategori: GÜMRÜK / VERGİ / VİZE | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 346 Okunma | 31.10.2017 14:42:44
TARIM ÜRÜNLERİ İÇİN YENİ GÜMRÜKLER EKLENDİ
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kontrolüne tabi bazı ürünlerin girişinde yetkili gümrük idarelerinin belirlenmesine ilişkin tebliğde değişikliğe gidildi. Gümrük ve Ticaret Bakanlığının ilişkin tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, zirai karantina kontrolüne tabi orman ürünlerinin (eşya beraberinde gelen ahşap ambalaj malzemeleri hariç) Türkiye gümrük bölgesine girişine yetkili gümrük idarelerine Rize Gümrük Müdürlüğü eklendi.

Çanakkale, Kars ve Rize Gümrük Müdürlükleri ise zirai karantina kontrolüne tabi diğer bitki ve bitkisel ürünlerin girişine yetkili gümrük idareleri listesine dahil edildi. Tebliğe göre Kars Gümrük Müdürlüğü, Demir İpekyolu Gümrük Müdürlüğünün kuruluş çalışmaları tamamlanıncaya kadar, demiryolu ile gelen zirai karantina kontrolüne tabi diğer bitki ve bitkisel ürünlerle ilgili olarak belirlenen işlemleri gerçekleştirmeye yetkili olacak.

Serbest dolaşıma giriş rejimi, dahilde işleme rejimi, hariçte işleme rejimi, gümrük kontrolü altında işleme rejimi ve geçici ithalat rejimine tabi tutulmak istenen gıda, gıda ve yem sanayisinde kullanılan bitkisel ürünler ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin ithalatında, gıda ve yem güvenilirliğine ilişkin resmi kontrollerin yapılacağı il gıda, tarım ve hayvancılık müdürlükleri listesine de Kars ile Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlükleri eklendi.

Kaynak: lojiport.com

Puan ver
 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaHaberi Yazdır

Yorum Yazın

İsim:
E-Posta:
Mesaj: KalınİtalikAltçizgiliLink

Onay Kodu:

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

© 2005-2009