Anasayfa
19 Ekim 2018, Cuma
11 kategori altında, toplam 12858 haber bulunmaktadır. Bu haberler toplam 19642834 defa okunmuş ve 222 yorum yazılmıştır.

OSB'LER DEMİRYOLU HATLARIYLA BAĞLANACAK

Kategori Kategori: DEMİRYOLU | Yorumlar 0 Yorum | Okunma 430 Okunma | 31.10.2017 14:41:26
OSB'LER DEMİRYOLU HATLARIYLA BAĞLANACAK

Üretim Reform Paketi’nin devreye girmesiyle Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Endüstri Bölgeleri’ne (EB) ilaç gibi gelecek ‘demir yolu bağlantı hatları’ konusunda çalışmalar hız kazanıyor.

Üretim Reform Paketi’nin devreye girmesiyle Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Endüstri Bölgeleri’ne (EB) ilaç gibi gelecek ‘demir yolu bağlantı hatları’ konusunda çalışmalar hız kazanıyor. Hem üretim reform paketinde konunun yer alması hem de Lojistik Koordinasyon Kurulunda alınan kararlar sonrası OSB ve EB’lere demir yolu iltisak hatları yapılması için çalışmalara başlandı. OSB’ler ve EB’lerin yer alacağı pilot bölgeler, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmeler sonrası belirlendi. Bakanlığın yaptığı çalışmalarda, konum ve yük kapasitesi açısından Bursa, Tekirdağ, Sakarya, Kocaeli, Konya ve Ankara şehirlerinde; teknik altyapı-yük kapasitesi değerlendirildiğinde ise Gaziantep, Çankırı Yakınkent ve Eskişehir OSB’lerde öncelikli olarak çalışma yapılmasını uygun buldu.

MODELLER SEKTÖRE TANITILACAK

Bakanlık tarafından belirlenen OSB’lerle ilgili olarak yakın bir zaman içerisinde çeşitli odalara, ihracatçılara ve sektör temsilcilerine yönelik bilgilendirme toplantılarının yapılması planlanıyor.

Osman ÇOBANOĞLU – TÜRKİYEGAZETESİ

Kaynak: lojiport.com

Puan ver
 | Puan: Henüz oy verilmedi / 0 Oy | Yazdırılabilir SayfaHaberi Yazdır

Yorum Yazın

İsim:
E-Posta:
Mesaj: KalınİtalikAltçizgiliLink

Onay Kodu:

Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış

© 2005-2009