Demiryolu

SELANİK-İSTANBUL-İZMİR ARASINA HIZLI TREN YAPILACAKSELANİK-İSTANBUL-İZMİR ARASINA HIZLI TREN YAPILACAK

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, İzmir Ticaret Odası tarafından düzenlenen, Türk-Yunan ortaklı firmalar için düzenlediği ödül töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

​​Başbakan Ahmet Davutoğlu İzmir’de gerçekleştirilen Türk-Yunan ortaklı firmalar ve İzmirli vergi rekortmeni iş adamları için düzenlediği ödül töreninde açıklamalarda bulundu. Davutoğlu konuşmasında İzmir'i Atina'ya bağlayacak olan Selanik- İzmir- İstanbul hızlı tren projesine de değindi.

EGE'NİN İKİ YAKASI BİRLEŞECEK

Başbakan Davutoğlu, törende Selanik ile İstanbul arasında hızlı tren projesinin müjdesini vererek, “Selanik ile İstanbul arasında hızlı tren planlıyoruz. Ege’nin iki yakasını bir daha ayrılmamak üzere biraraya getirmeye kararlıyız” dedi. Ödül törenine Başbakan Davutoğlu ile birlikte katılan Yunanistan Başbakanı Çipras ise şunları söyledi: “Selanik de İzmir gibi tarihi, ticari kozmopolit bir şehir. Önümüzdeki süreçte iki şehir yakınlaşacak. Bu iki kentin ortak özellikleri var. Bizler bunun için çaba gösteriyoruz ve yol açıyoruz.”

Kaynak: ulasimonline.com

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72