Demiryolu

ANKARA-İSTANBUL YHT HATTININ 12NCİ KİLOMETRESİ TAMAMLANDIANKARA-İSTANBUL YHT HATTININ 12NCİ KİLOMETRESİ TAMAMLANDIAnkara ve İstanbul arasındaki demiryolu ulaşımını 7 saatten 3 saate indirecek YHT hattında, 12′inci kilometresi tamamlandı.

Alınan bilgiye göre, Gebze-Köseköy Rehabilitasyon Projesi kapsamında 112 kilometrelik bölümde ray döşeme çalışmaları tamamlandı.

ÇALIŞMALARIN YÜZDE 50′Sİ BİTİRİLDİ

Proje kapsamında YHT hattının Kocaeli kısmında Gebze ve İzmit’te istasyon inşaatlarına başlandı ve elektrifikasyon çalışmalarının yüzde 50′si bitirildi.

MART AYINDA BİTMESİ PLANLANIYOR

Elektrifikasyon tesislerinin testleri kapsamında hatta zaman zaman yüksek gerilim veriliyor. Gebze-Köseköy arasında yaklaşık 200 kişinin çalıştığı hattın, Mart ayına yetiştirilmesi hedefleniyor.

7 SAATLİK YOL 3 SAATE İNECEK

Ankara-İstanbul arasındaki YHT hattının hizmete açılmasıyla iki kent arasındaki 7 saatlik demiryolu seyahat süresi 3 saate inecek.

MİLLİ YÜKSEK HIZLI TREN PROJESİ'NİN DE GÜZERGÂHI BELLİ OLDU

Geçen ay tanıtımı yapılan Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin de güzergâhı belli oldu. İlk olarak Ankara-Sivas hattında hizmete girecek olan tren, ülkenin doğusu ile batısını birleştirmeye hazırlanıyor. İki il arasındaki seyahat süresini 12 saatten 2’ye indirecek. Ankara-İstanbul hattının da devreye girmesiyle birlikte İstanbul-Sivas arası 5 saat olacak.

Kaynak: Lojiport

Şenlikköy Mahallesi Saçı Sokak, No: 4 / F Florya 34153 Bakırköy İSTANBUL
+90 212 663 62 61
+90 212 663 62 72